PSTN

Z WikiVoIP
Přejít na: navigace, hledání

Public Switched Telephone Network (PSTN) je označením pro veřejnou telefonní síť. Její funkčnost ve firmách a v domácnostech zajišťuje telefonní operátor.

Pod označení PSTN patří telefonní linky, optické kabely, mikrovlnné přenosové linky, komunikační satelity a podmořské telefonní kabely. To vše propojené přepínacími centry, které umožńuje spojit kterýkoli telefon na světě s telefonním přístrojem jiným.

Původně obsahovala síť analogový telefonní systém, dnes je PSTN téměr kompletně digitální a obsahuje jak pevné telefonní stanice, tak mobilní telefony.

Z technického hlediska užívá PSTN standardy vytvořené společností ITU-T. Tyto standardy umožňují funkčně propojit sítě různých zemí. Existuje jediná globální adresa pro každé telefonní číslo, založená na E.163 a E.164 standardech. Kombinace propojených sítí a jedinečnosti telefonních čísel umožňuje propojit každý telefon s každým a zahájit tak hovor.Internetová encyklopedie WikiVoIP vzniká za finanční podpory společnosti FAYN Telecommunications s.r.o.
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje